Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL

Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL

Jan. 01, 2020USA101 Min.PG
Twoja Ocena: 0
0 0 votes
what going on?

Opis

Doktor Dolittle Gdzie obejrzeć cały film ?

Historia rozpoczyna się w momencie, gdy doktor dowiaduje się o chorobie królowej Wiktorii. Normalnie by to zignorował, ale okazuje się, że nadana posiadłość jest w jego rękach tylko do końca życia władczyni, więc chcąc nie chcąc musi jej pomóc. Oznacza to jednak wyprawę w mityczne miejsce, to samo zresztą, które chciała odnaleźć jego żona i przepłaciła to śmiercią. Dolittle wraz ze zwierzętami i przypadkowym asystentem Tommym Stubbinsem wyrusza w podróż na Rajską Wyspę.

Już po pobieżnym spojrzeniu na filmografię Stephena Gaghana, można by przypuszczać, że nie jest on pierwszą osobą, którą hollywoodzkie studio chciałoby postawić za sterami komedii familijnej. W końcu laureat Oscara za scenariusz do „Traffica” do tej pory obracał się w obszarze kina o wiele cięższego i mroczniejszego. Jako reżyser uciekał w gatunki, ale sygnowane jego nazwiskiem produkcje były mocno osadzone w aktualnych kontekstach społeczno-politycznych (chociażby „Syriana”). Jednakże to właśnie jemu włodarze Universalu powierzyli kolejną już w historii X muzy ekranizację opowieści o rozmawiającym ze zwierzętami doktorze Dolittle. Szybko pożałowali swej decyzji i po pokazach testowych zdecydowali się na dokrętki pod nadzorem Jonathana Liebesmana i Chrisa McKaya.

Doktor Dolittle Dubbing pl CDA !

W dzieciach z grupy wiekowej do lat dziesięciu, „Doktor Dolittle cały film” zdaje się zresztą upatrywać swoją targetową widownię. Gagi wyprowadzane przez narrację stanowią więc nie tylko najprostszą formę slapsticku – należą bowiem do grupy, którą już nieco starsi uczniowie szkoły podstawowej bez kozery określiliby mianem cringe’owej. Co więcej, ponieważ reżyser nie może pochwalić się komediowym timingiem, większość żartów przemycanych w dialogach ginie w doskokowym montażu i niewprawnej stylistyce. Doktor Dolittle cały film Od strony formalnej film jest zresztą szczególnie trudny do zniesienia, bo narracja pędzi i naprędce wprowadza kolejne ciasno skoncentrowane zwroty akcji. Tytułowy Doktor rusza z pomocą umierającej królowej Anglii – w jednym momencie znajduje się na grzbiecie strusia i dociera do pałacu Buckingham, w drugim podczas sztormu pokonuje ocean, a w trzecim, na skutek przedziwnej narracyjnej elipsy, znajduje się w pirackim pałacu. Żywiołowość, z jaką film pokonuje kolejne warstwy fabuły, być może ma w założeniu wpisać się w nieograniczoną dziecięcą energię, ale w połączeniu z kreacją Downeya wypada niczym amfetaminowy reboot „W 80 dni dookoła świata”. To samo można zresztą powiedzieć o całej obsadzie „Dolittle’a”. A cóż to jest za obsada! Niemała frajda z odbioru filmu wiąże się z rozpoznawaniem kolejnych głosów, bo należą one do hollywoodzkiej śmietanki (usłyszymy tu na przykład Emmę Thompson, Josha Gada, Toma Hollanda, Selenę Gomez, Ramiego Maleka, Ralpha Fiennesa, Johna Cenę, Marion Cotillard, Kumaila Nanjianiego – no, szaleństwo).

Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
Tytuł Oryginalny Dolittle
IMDb Rating 5.6 27,818 votes
TMDb Rating 6.8 1,199 votes

Director

Obsada

Robert Downey Jr. isDr. John Dolittle
Dr. John Dolittle
Antonio Banderas isKing Rassouli
King Rassouli
Michael Sheen isDr. Blair Müdfly
Dr. Blair Müdfly
Jessie Buckley isQueen Victoria
Queen Victoria
Jim Broadbent isLord Thomas Badgley
Lord Thomas Badgley
Harry Collett isTommy Stubbins
Tommy Stubbins
Emma Thompson isPolynesia (voice)
Polynesia (voice)
Rami Malek isChee-Chee (voice)
Chee-Chee (voice)
John Cena isYoshi (voice)
Yoshi (voice)
Kumail Nanjiani isPlimpton (voice)
Plimpton (voice)
Udostępnienia0

Podobne Filmy

The Kissing Booth CDA cały film PL
Kraina lodu II CDA cały film PL
Żegnaj, mój synu CDA cały film PL
Jak poślubić milionera CDA cały film PL
Narzeczony na niby CDA cały film PL
Zawód: kobieciarz CDA cały film PL
Czworo dzieci i Coś CDA cały film PL
Sokół z masłem orzechowym 2020 CDA cały film PL
Zew krwi CDA cały film PL
Niezwykłe lato z Tess CDA cały film PL
Tajni i fajni (2019) CDA cały film PL
Cały świat Romy CDA cały film PL

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website