Źródło 480 Views

  • Oglądaj Zwiastunyoutube.com
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa CDA cały film PL

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa CDA cały film PL

Jan. 02, 2020Poland140 Min.PG
Twoja Ocena: 0
0 0 votes
what going on?

Opis

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa cały film

Akcja rozpoczyna się w schyłkowym okresie lat 70. Przy akompaniamencie Breakoutu bohater, a jednocześnie narrator, opowiada, jak to bywało w czasach, kiedy był małym chłopcem. Już wtedy przejawiał zamiłowanie do bójek i kradzieży. Gdy tylko zobaczył pierwszy raz na własne oczy gangsterów, zapragnął do nich dołączyć. Co się niedługo potem ziściło. Kolejne sekwencje filmu rozgrywają się w następujących po sobie dekadach – lat 80., 90. i 2000. W ten sposób, z epickim rozmachem rodzinnej sagi, została zarysowana biografia bezimiennego gangstera, który miał się stać jednym z najdłużej nieuchwytnych bandytów w historii Polski.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa online

Fabuła nie jest zbytnio odkrywcza, ot opowieść od zera do gangstera. Kolejne etapy zbójnickiej działalności są sukcesywnie odhaczane – dzieciństwo, bunt, potrzeba adrenaliny, wizja zarobienia dużych pieniędzy, więzienie, chęć na zgarnięcie jeszcze większej ilości szmalu, a wszystko to przeplatane migawkami z życia osobistego, gdzie partnerka gangstera (urocza Natalia Szroeder) tradycyjnie do końca nie wie – bądź nie chce wiedzieć – z kim żyje pod jednym dachem, co już lekko trąci karykaturalnością. Finalnie to 140 minutowa opowieść o tym, jak ortalionowy dres zamienić najpierw na drogą skórzaną kurtkę, a następnie jeszcze droższy i zdecydowanie elegantszy garnitur. Każdy ma własną metodę na awans społeczny.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa cda

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa ma pewne problemy. Tytuł jest nietrafiony, bardziej pasowałoby Jestem gangsterem i jestem z tego dumny. Skróty scenariuszowe są umiejętnie zasłonięte rozrywkowym, czasem teledyskowym wydźwiękiem opowiadanej historii. Reżyser sprytnie łączy poważne kino gangsterskie z tym właśnie luzackim stylem. Nie błądzi jak Patryk Vega, momenty przemocy używa z rozwagą, nie masturbuje się przesadną brutalnością i nadmiarem krwi. To żywy, wiarygodny obraz ze świetną narracją i bardzo dobrym duetem Kowalczyk-Włosek. Nie mniej jednak, reżyser musi odrobić parę lekcji, wyeksponować niektóre elementy, ale i tak jest to powiew świeżości w polskim kinie kryminalnym. To film, na który w ogóle nie czekałem, ale bardzo cieszy mnie fakt, że powstał. Jeśli przymknięcie oko na niektóre elementy to powinniście wyjść z kina zadowoleni.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa CDA cały film PL
Tytuł Oryginalny Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
IMDb Rating 7.1 349 votes
TMDb Rating 9 10 votes
Udostępnienia0

Podobne Filmy

Judy CDA cały film PL
Kler CDA cały film PL
Jak być dobrą żoną CDA cały film PL
Kobiety mafii CDA cały film PL
Underdog CDA cały film PL
Zdrajca CDA cały film PL
Smak pho CDA cały film PL
Nasz Czas CDA cały film PL
Boże Ciało CDA cały film PL
Kłamstewko CDA cały film PL
JEZIORO DZIKICH GĘSI CDA cały film PL
Smoleńsk CDA cały film PL

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website