Judy CDA cały film PL

Judy CDA cały film PL

Sep. 27, 2019UK118 Min.PG-13
Twoja Ocena: 0
0 0 votes
what going on?

Opis

Judy cda 2020 Gdzie obejrzeć ?

„Czarnoksiężnik z krainy Oz” z 1939 roku to słynny amerykański film, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Dzieło bazujące na książce Lymana Franka Bauma zapisało się złotymi zgłoskami w historii Hollywood. Przez lata powstało nie tylko wiele wariacji tej słynnej opowieści, ale także kilka nowych historii, nawiązujących do oryginalnego filmu.

Judy nigdy nie zaznała zwyczajności: nie chodziła do normalnej szkoły, nie jadła tego, co jej rówieśnicy, zawsze musiała wyglądać perfekcyjnie, zachowywać się jak dorosła, chociaż miała ledwie naście lat, kiedy odniosła gigantyczny, niewyobrażalny wręcz sukces. Na szczycie mogłaby jedynie równać się z Shirley Temple, inną dziecięcą gwiazdą, której w dorosłym życiu również nie było łatwo. Historia Garland, a właściwie Frances Ethel Gumm z miejscowości Grand Rapids w Minnesocie, to opowieść o szybkim wzlocie i bolesnym upadku, dramatycznym zawodzie i rozczarowaniu w blasku fleszy i jupiterów. W końcu ktoś, kto niemalże od narodzin był stawiany na piedestale i dorastał wśród rekwizytów, stanowiących namiastkę prawdziwego życia, niekoniecznie musi dać sobie radę z prawdziwymi problemami, których nie załatwi od ręki potężny szef studia filmowego.

Judy cały film czy warto zobaczyć ?

Wspomniane retrospekcje są świetnym uzupełnieniem narracji i wplatane są w główny wątek z ogromną starannością. Choć całość prezentuje się raczej jako dobrze wykonana, rzemieślnicza robota, to jednak własnie te sceny z przeszłości Judy pomagają nie tylko lepiej zrozumieć obecny w filmie stan bohaterki, ale też zwyczajnie są intrygujące i dawkowane z dużym rozsądkiem, aby nie odbierać nam zbyt dużo czasu z podziwiania w tytułowej roli Renée Zellweger. 

W obrazie Goolda nie ma zbyt wielu autorskich posunięć i jest to raczej dobrze zrealizowany film biograficzny o niezwykle barwnej postaci. Judy ogląda się świetnie z dwóch powodów – Renée Zellweger wracająca do pierwszej ligi aktorek oraz muzyka, genialnie śpiewana przez samą aktorkę. Narracja płynie w rytmie kolejnych występów Judy oraz tego, czy przypadkiem nie wypije o jednego drinka za dużo – ot, życie pełne wzlotów i upadków oraz ta czysta chęć bycia kochaną z pełną świadomością błędów przeszłości. Silne emocje płynące z ekranu potrafią oddziaływać i choć trochę dają zapomnieć o tylko przyzwoitym poziomie całości. 

Judy online zobaczysz tu !

Wiele jest w tym filmie bólu i cierpienia. Ale też – zachwytu. Publiczności nad występami artystki – londyńczycy przyjmują Garland jak prawdziwą divę. Ale też – nas, publiczności kinowej śledzącej niezwykłą kreację Renee Zellweger. Zwłaszcza, że aktorka śpiewa piosenki Judy i robi to znakomicie! Wiele jest w tym filmie uwodzenia – Judy kocha kokietować – mężczyzn, kobiety, publiczność. Żywi się aplauzem, jaśnieje na scenie, potrafi podnieść się z niewyobrażalnego upadku i czystym głosem dać dowód swojej scenicznej wielkości. To film kontrastów – Judy równie łatwo zapada się w swoje najmroczniejsze miejsca, co rozbłyska na scenie.

Judy CDA cały film PL
Judy CDA cały film PL
Judy CDA cały film PL
Judy CDA cały film PL
Judy CDA cały film PL
Judy CDA cały film PL
Tytuł Oryginalny Judy
IMDb Rating 6.9 28,175 votes
TMDb Rating 6.9 394 votes

Director

Rupert Goold
Director

Obsada

Renée Zellweger isJudy Garland
Judy Garland
Rufus Sewell isSidney Luft
Sidney Luft
Finn Wittrock isMickey Deans
Mickey Deans
Michael Gambon isBernard Delfont
Bernard Delfont
Richard Cordery isLouis B. Mayer
Louis B. Mayer
Jessie Buckley isRosalyn Wilder
Rosalyn Wilder
Bella Ramsey isLorna Luft
Lorna Luft
John Dagleish isLonnie Donegan
Lonnie Donegan
Gemma-Leah Devereux isLiza Minnelli
Liza Minnelli
Tim Ahern isWalter Rickerts
Walter Rickerts
Udostępnienia0

Podobne Filmy

JEZIORO DZIKICH GĘSI CDA cały film PL
Miłość mojego brata 2020 CDA cały film PL
Boże Ciało CDA cały film PL
Smoleńsk CDA cały film PL
Dywizjon 303 CDA cały film PL
After CDA cały film PL
Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL
Lola CDA cały film PL
Underdog CDA cały film PL
Na topie CDA cały film PL
Zdrajca CDA cały film PL
7 uczuć CDA cały film PL

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website