Źródło 378 Views

  • Oglądaj Zwiastunyoutube.com
Kłamstewko CDA cały film PL

Kłamstewko CDA cały film PL

Jul. 12, 2019USA100 Min.PG
Twoja Ocena: 0
0 0 votes
what going on?

Opis

Kłamstewko online

Główną bohaterką filmu jest Billi (świetna Awkwafina), która dowiaduje się, że jej babcia, Nai Nai, jest śmiertelnie chora. Wraz z rodzicami postanawia więc pojechać do niej w odwiedziny. Rodzina podejmuje jednak decyzję o tym, by nie mówić staruszce o jej chorobie i cały czas trzymać przed nią wyniki badań w tajemnicy. Jest to wynik chińskiego zwyczaju (do którego stosują się nawet lekarze!), który wywodzi się z wiary w to, że ludzi zabija strach przed śmiercią, a nie śmiertelna chorob

Wszyscy decydują się grać w tym nieco absurdalnym spektaklu. Wszyscy za wyjątkiem Billi, która buntuje się wobec decyzji rodziny. Nawet jeśli jej bliskimi kierują szlachetne intencje, dziewczyna nie może zrozumieć, jak można okłamywać bliską osobę w tak ważnej sprawie. I o tym między innymi jest ten film. O próbie zrozumienia i zaakceptowania odmiennej mentalności, tolerancji i zgody na odmienne zachowania.

Kłamstewko cda

Świetnie wypadła też Awkwafina. Jej Billie jest w równym stopniu zawieszona między wyjawieniem prawdy a podtrzymaniem mistyfikacji, co między Chinami a Ameryką. Emigracja to jeden z pobocznych tematów „Kłamstewka” – uwydatniony chociażby silną obecnością języka angielskiego (mniej więcej połowa kwestii dialogowych) w filmie z ducha jednak azjatyckim. Międzynarodowe są też skojarzenia, które wywołuje opowiadana historia – od najbardziej oczywistego: „Dzikiej kaczki” Ibsena, przez inne kinowe portrety rodzinne łączące dramat z komedią („Sekrety i kłamstwa”, „Sieranevada”), po „Tokijską opowieść” Ozu, podejmującą również temat starości i stosunku rodziny do swych nestorów, choć dochodzącą do zgoła odmiennych, bardziej gorzkich niż u Wang wniosków.

Kłamstewko cały film

W dodatku reżyserka, Lulu Wang, też ewidentnie zignorowana przez Akademię, z niezwykłą finezją połączyła (wsparta znakomicie rozpisanym i klarownym scenariuszem) wszelkie tonalne niuanse tej historii. Komedia przeplata się tu niemalże organicznie z dramatem i tragizmem, wątki wzruszające i bawiące do łez krzyżują swe drogi z trafnymi obserwacjami społecznymi i smutkiem. Tworzy to jak najbardziej koherentną i naturalnie poskładaną całość, a historia, choć w gruncie rzeczy prosta, jest jednocześnie niebanalna, dająca do myślenia i dostarczająca przy tym wszystkim lekkiej, przyjemnej rozrywki.

 

Kłamstewko CDA cały film PL
Kłamstewko CDA cały film PL
Kłamstewko CDA cały film PL
Kłamstewko CDA cały film PL
Kłamstewko CDA cały film PL
Kłamstewko CDA cały film PL
Tytuł Oryginalny The Farewell
IMDb Rating 7.6 35,217 votes
TMDb Rating 7.7 493 votes

Director

Lulu Wang
Director

Obsada

Tzi Ma isHaiyan
Haiyan
Lu Hong isLittle Nai Nai
Little Nai Nai
Gil Perez-Abraham isTony (uncredited)
Tony (uncredited)
Jim Liu isDoctor Song
Doctor Song
Udostępnienia0

Podobne Filmy

Sala samobójców. Hejter (2020) CDA cały film PL
Nasz Czas CDA cały film PL
1917 (2020) CDA cały film PL online
Wszystko dla mojej matki (2020) CDA cały film PL
After CDA cały film PL
Mayday CDA cały film PL
Eastern CDA cały film PL
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) CDA cały film PL
Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL
Zdrajca CDA cały film PL
Lola CDA cały film PL
Underdog CDA cały film PL

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website