Źródło 222 Views

  • Oglądaj Zwiastunyoutube.com
Miłość mojego brata 2020 CDA cały film PL

Miłość mojego brata 2020 CDA cały film PL

Jun. 07, 2019Canada117 Min.PG
Twoja Ocena: 0
0 0 votes
what going on?

Opis

Miłość mojego brata CDA

Mieszkająca w kanadyjskim Quebec 35-letnia bohaterka zmaga się z najgorszymi demonami, jakie może sobie wyobrazić pokolenie Y na tym etapie. Osiem lat nauki poszło na marne – dziewczyna nie jest przygotowana do funkcjonowania w rzeczywistości. Cierpi najpewniej na depresję. Wiele spraw ją martwi, łącznie z tym, że planecie grozi katastrofa ekologiczna. Sophia jest emocjonalnie niedojrzała. Nie tylko zresztą emocjonalnie – na zakupy wciąż chodzi z portfelem na rzep. Marną egzystencję uzależnia od Karima (Patrick Hivon), starszego brata, z którym łączy ją głęboka więź, wskazująca na to, że bez niego na pewno nie da sobie rady. Gdy mężczyzna poznaje Eloïse (Évelyne Brochu), z którą układa mu się wręcz znakomicie, Sophia zaczyna przekraczać granice. To dla niej kolejny cios.

Miłość mojego brata cały film

Widać, że Monia Chokri jest debiutantką i szuka swojego stylu. Niestety jej film jest niespójny, ma drażniące montażowe cięcia, które trudno odczytać jako intencjonalny zabieg. Wielokrotnie współpracowała z Xavierem Dolanem: ona jako aktorka w Wyśnionych miłościach i Na zawsze Laurence Dolana, on zaś jako montażysta w jej krótkim metrażu Quelqu’un d’extraordinaire. Pokrywa się również grono ich współpracowników. W Miłości mojego brata wpływ Dolana jest widoczny. Zbyt widoczny. Teledyskowe sekwencje z imprez przesycone światłami i muzyką, ich montaż, sceny wybuchowych rodzinnych kłótni z akompaniamentem w postaci krzyków po francusku – to jasne inspiracje enfant terrible kanadyjskiej kinematografii. Na tyle oczywiste, że odbierają Chokri oryginalność. Notabene to właśnie rodzinny obiad jest pretekstem do popisów aktorskich Anne-Élisabeth Bossé (Sophia) i Patricka Hivona (Karim), które ogląda się z przyjemnością. Kolejnym typem ujęć są te opływające w pastelowe kolory, przywodzące na myśl dorobek Wesa Andersona. Zdaję sobie sprawę, że pastelowa konwencja nie jest na stałe przypisana do Andersona, jednak w tym przypadku trudno uniknąć skojarzeń z jego charakterystyczną estetyką. Te „zapożyczenia” od innych twórców, sprawiają, że niełatwo dostrzec jej odrębność i piętno autorskie. Działa to zdecydowanie na niekorzyść, szczególnie w przypadku debiutu.

Miłość mojego brata online

Nie sposób reżyserce odmówić spostrzegawczości i szczerości. Któż bowiem nie ma marzeń i planów, z których potem nic nie wychodzi, ale czy to, że (co też w pewnym momencie pojmuje Sophia) „nigdy nie będzie się bogatym”, musi od razu przekreślać dobre życie i skazywać nas na samotność? Odpowiedź Chokri nie razi cukierkowym optymizmem, ale pozwala wybaczyć sobie chyba pewne słabości, ułomności, a nawet prokrastynację. Pozwala zrozumieć, że w codziennych samotnych walkach tak bardzo samotni wcale nie jesteśmy.

Miłość mojego brata 2020 CDA cały film PL
Tytuł Oryginalny La femme de mon frère
IMDb Rating 6.9 563 votes
TMDb Rating 6.9 29 votes
Udostępnienia0

Podobne Filmy

Wszystko dla mojej matki (2020) CDA cały film PL
Lola CDA cały film PL
Doktor Dolittle (2020) CDA cały film PL
1917 (2020) CDA cały film PL online
Gorący temat (2020) CDA cały film PL
Coś się kończy, coś zaczyna CDA cały film PL
Kłamstewko CDA cały film PL
Kler CDA cały film PL
Pech to nie grzech CDA cały film PL
Obrazy bez autora CDA cały film PL
The Kissing Booth CDA cały film PL
Zawód: kobieciarz CDA cały film PL

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website