Źródło 25795 Views

  • Oglądaj Zwiastunyoutube.com
Psy 3: W imię zasad CDA cały film PL

Psy 3: W imię zasad CDA cały film PL

Jan. 17, 2020Poland126 Min.PG
Twoja Ocena: 0
7.3 6 votes
what going on?

Opis

Psy 3: W imię zasad cały film

 
Psy szczekają, a karawana jedzie dalej, lecz dla fanów nieśmiertelnego przeboju Władysława Pasikowskiego i samego Franza Maurera lepiej by było, aby zatrzymała się w 1994 roku. Nowe „Psy” ujadają głośno, lecz przez większość czasu snują się bez celu po ślepych zaułkach miałkiego scenariusza i wyjadają resztki legendy sprzed prawie 30 lat. Na sentymencie można budować filmowe dzieło, ale to zbyt kruchy materiał, by w całości stworzyć z niego coś trwałego i stabilnego. Dwie poprzednie części obrosły legendą. Pamięć o trzeciej przeminie szybciej niż wypalenie paczki „Radomskich”.
 

Psy 3: W imię zasad online

O tym, czego dotyczyć będzie trzeci film z serii wiedzieliśmy już trochę przed premierą, ale niektóre wątki fabuły pozostawały tajemnicą. Nie będę zdradzał tych niespodzianek widzom, którzy nie mają za sobą seansu, ale napiszę, że historia nie jest zbyt skomplikowana, za to nawiązań do tego, co widzieliśmy wcześniej oczywiście nie brakuje. Jest to wyraźna kontynuacja losów postaci, o których mówiło się przez ten cały czas od debiutu “Psów” w 1992 roku. Niektórzy zmienili się zgodnie z oczekiwaniami widzów, inni obrali inne ścieżki. Ciągłość względem poprzednich części jest jednak wyraźnie wyczuwalna, co jest zdecydowanie dobrą informacją. 

Psy 3: W imię zasad cda

Największym problemem najnowszego filmu Pasikowskiego jest bardzo skonwencjonalizowane przedstawienie rzeczywistości. Nihilistyczny, oskarżycielski ton pierwszej części nie tylko był ukłonem w stronę amerykańskiego i francuskiego kina gangsterskiego, lecz wpisywał się również w potransformacyjne rozliczenia. Tymczasem wydarzenia z trzeciej odsłony są już do bólu przewidywalną historią o skorodowanym systemie i jego skorumpowanych urzędnikach. Mimo że reżyser w pewnym momencie niemalże wprost cytuje historię Igora Stachowiaka, nie wchodzi za bardzo w dialog z rzeczywistością. Snuje znowu tę samą opowieść, chociaż w innych realiach. Brakuje charakterystycznej dla niego odwagi, choćby z Pokłosia, jak gdyby twórca stracił publicystyczny słuch i odwrócił się od rzeczywistości. Bardziej mu zależy na wydobywaniu z niepamięci postaci z wcześniejszych części (choćby Artura Żmijewskiego) i rozliczaniu się z przeszłością, aniżeli na przyszłości. Autocytat w scenie więziennej z Arkadiuszem Jakubikiem, snującym monolog podobny do tego z drugiej części ze sławnym cytatem “wyrwałem chwasta”, jest tego najlepszym przykładem.

Psy 3: W imię zasad CDA cały film PL
Psy 3: W imię zasad CDA cały film PL
Tytuł Oryginalny Psy 3: W imię zasad
IMDb Rating 6.4 443 votes
TMDb Rating 6.7 11 votes

Director

Obsada

Bogusław Linda isFranz Maurer
Franz Maurer
Cezary Pazura isPodporucznik Waldemar Morawiec
Podporucznik Waldemar Morawiec "Nowy"
Jan Frycz isPanicz
Panicz
Udostępnienia54

Podobne Filmy

Obrazy bez autora CDA cały film PL
Dywizjon 303 CDA cały film PL
Lola CDA cały film PL
Eastern CDA cały film PL
Żegnaj, mój synu CDA cały film PL
Coś się kończy, coś zaczyna CDA cały film PL
JEZIORO DZIKICH GĘSI CDA cały film PL
Zew krwi CDA cały film PL
Poczujcie rytm CDA cały film PL
Smak pho CDA cały film PL
Underdog CDA cały film PL
Smoleńsk CDA cały film PL

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website