Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL

Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL

Dec. 13, 2019USA131 Min.R
Twoja Ocena: 0
0 0 votes
what going on?

Opis

Richard Jewell Zobacz cały film online

W odróżnieniu od tego, co zobaczycie w zwiastunach, akcja w filmie „Richard Jewell cały film” wcale nie jest taka wartka. Powiedziałbym nawet, że tempo całej produkcji jest znacznie wolniejsze, niż podejrzewałem że będzie i jestem ciekaw, czy jest to zamierzony efekt, czy trochę skutek uboczny różnych decyzji reżysera. Clint Eastwood ma w swoim dorobku blisko setkę filmów (w ponad 60 wystąpił, 40 wyreżyserował), więc raczej obstawiałbym to pierwsze. Po seansie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że całość mogłaby by wyglądać zupełnie inaczej – bardziej spektakularnie, z większą dawką patosu i dobitniejszym zakończeniem, ale cieszę się, że tak się nie stało. Bo „Richard Jewell cda” działa na innych poziomach.

Richard Jewell (2020) Lektor pl

Jednocześnie „Richard Jewell cały film” przypomina większość filmów Eastwooda z ostatnich lat. To produkcje solidnie zrobione, szorstkie, oszczędne w środkach, przede wszystkim porządnie zagrane, ale brakuje im niuansu, wyjścia poza banał. Reżyser i tym razem początkowo tka wiarygodną i przekonującą narrację, udaje mu się nakreślić niejednoznaczny portret Jewella (magnetyczny Paul Walter Hauser, którego możemy kojarzyć z drugoplanowych ról w „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” i „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”), naiwnego gościa irracjonalnie niemal zapatrzonego w gwieździsty sztandar i służby porządkowe, z niespełnionymi marzeniami o byciu stróżem prawa, a następnie marnuje ją banałami i jednowymiarowymi postaciami dopełniającymi. Twórca „Gran Torino” ignoruje konteksty, wszystko przekreśla kliszami, błyskawicznie znajduje winnych — prowokacyjnie, wręcz seksistowsko demonizuje dziennikarkę, by pokazać degenerację mediów nastawionych na sensację, celowo przejaskrawia agenta FBI, by stał się symbolem nadużycia władzy. O ile Eastwood poddaje w wątpliwość koncepcję heroizmu, o tyle pojęcie nikczemności jest u niego wyjątkowo przejrzyste.

Richard Jewell HD online

Dzięki swoim narracyjnym umiejętnościom Clint Eastwood nie musi silić się na górnolotne wtręty czy inwazyjne komentarze, żeby zawrzeć w historii przesłanie. A takowe jest zauważalne, ponieważ Richard Jewell cały film to film z tezą, podobnie jak wiele poprzednich produkcji reżysera Gran Torino. Nie ma oczywiście w tym nic złego – ważne, żeby myśl przewodnia nie była nam wdrażana łopatologicznie i zawierała coś, co zmusi nas do zakwestionowania bieżącego stanu rzeczy. Protagonista, mimo licznych wad, autokratycznych zapędów i miłości do broni palnej, jest dobrym człowiekiem. Eastwood łagodnie obchodzi się ze skrajnościami w charakterze Jewella, akcentując głównie jego zalety. Źli natomiast są agenci FBI i przede wszystkim dziennikarze. Znamienne dla opowieści jest spotkanie przedstawicieli tych dwóch profesji w podrzędnym barze. Przy szklaneczce czegoś mocniejszego, dochodzi tam do swoistego aktu prostytucji, podczas którego życie Jewella zostaje potraktowane jak produkt na sprzedaż. Wszystko jest tutaj bardzo jednoznaczne, jednak nie przeszkadza w czerpaniu przyjemności z seansu. Film wciąga od pierwszych minut. Wywołuje emocje, a kiedy trzeba, trzyma mocno w napięciu. Możemy więc przymknąć oko na szafowanie konkretnym światopoglądem. Absolutnie nie ma tu nic szkodliwego, a inna perspektywa od tej dominującej w Hollywood może okazać się ciekawa dla widza.

Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL
Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL
Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL
Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL
Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL
Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL
Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL
Tytuł Oryginalny Richard Jewell
IMDb Rating 7.5 34,291 votes
TMDb Rating 7.5 719 votes

Director

Obsada

Paul Walter Hauser isRichard Jewell
Richard Jewell
Sam Rockwell isWatson Bryant
Watson Bryant
Kathy Bates isBobi Jewell
Bobi Jewell
Jon Hamm isTom Shaw
Tom Shaw
Olivia Wilde isKathy Scruggs
Kathy Scruggs
Ian Gomez isAgent Dan Bennet
Agent Dan Bennet
Wayne Duvall isRichard Rackleff
Richard Rackleff
Dylan Kussman isBruce Hughes
Bruce Hughes
Mike Pniewski isBrandon Hamm
Brandon Hamm
Udostępnienia0

Podobne Filmy

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa CDA cały film PL
Kłamstewko CDA cały film PL
Nasz Czas CDA cały film PL
Kobiety mafii 2 CDA cały film PL
1917 (2020) CDA cały film PL online
Poczujcie rytm CDA cały film PL
365 dni CDA cały film PL
Kler CDA cały film PL
Miłość mojego brata 2020 CDA cały film PL
Underdog CDA cały film PL
Bad Boy (2020) CDA cały film PL
Kobiety mafii CDA cały film PL

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website