Smak pho CDA cały film PL

Smak pho CDA cały film PL

Sep. 23, 201984 Min.
Twoja Ocena: 0
0 0 votes
what going on?

Opis

Dziesięcioletnia Maja ukrywa przed kolegami z klasy tradycyjne drugie śniadanie, które co rano przygotowuje jej tata – wietnamski kucharz, wybitny specjalista od zupy pho, starający się znaleźć własną drogę w warszawskiej rzeczywistości. Kiedy jego wieloletni szef wróci do rodzinnego kraju, będzie musiał się zmierzyć z wymaganiami nowego właściciela restauracji: opanowanie nowych umiejętności kulinarnych to jednak znacznie mniejsze wyzwanie niż samodzielne wychowywanie coraz bardziej dorosłej i niezwykle spostrzegawczej córki.

„Historia o jedzeniu i tożsamości, miłości i poczuciu niezrozumienia, pracy i nowoczesności – „Smak pho” ukazuje nam wycinek codziennego życia tej rodziny, z ogromną wrażliwością ukazując wewnętrzne rozdarcie tych, którzy mieszkają daleko od kraju pochodzenia” – Vittoria Scarpa, Cineuropa

Oto poznajemy Longa, wdowca samotnie wychowującego dziesiecioletnią córkę. Jest on wyśmienitym kucharzem, słynącym z mistrzowskiej pho. Pracuje w bistro Hiena, przyjaciela, który w podeszłym wieku decyduje się na powrót do ojczyzny. Ponieważ mężczyźni są ze sobą zżyci niczym bracia, rozstanie jest bolesne, budzi u Longa dylematy – czy jego kraj to Wietnam, skąd pochodzi, czy Polska, gdzie założył rodzinę i od lat żyje według europejskich zasad? No, może nie do końca – mężczyzna zna wprawdzie bardzo dobrze język polski, wie, że zupę pho należy doprawić nieco inaczej niż w Wietnamie, żeby trafić w gusta polskich klientów, ale w głębi serca jest tradycjonalistą. Zmarłej żonie (Polce) poświęcił w domu specjalny ołtarzyk, gdzie ku jej czci i pamięci palone są kadzidła. Córkę wychowuje według wzorców starego kraju: skrupulatnie prasuje jej codziennie szkolny mundurek, gotuje azjatyckie potrawy, a do śniadaniówki pakuje ryż z mięsem i warzywami. Czego Maja się wstydzi. Przed szkołą przebiera się w modne dżinsy, a drugie śniadanie wyrzuca do kosza. Buntuje się, ale po kryjomu, żeby nie wchodzić z ojcem w konflikt – czasami wspomni, że „mieszkamy w Europie, a nie w Wietnamie”, ale generalnie nie uzewnętrznia emocji, nie rozmawia z tatą o uczuciach (między innymi bardzo bolesnej tęsknocie za mamą), w ogóle niewiele mówi.

Smak pho CDA cały film PL
Tytuł Oryginalny The Taste of Pho
TMDb Rating 8 1 votes
Udostępnienia0

Podobne Filmy

Kłamstewko CDA cały film PL
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa CDA cały film PL
Zabawa, zabawa CDA cały film PL
Kwiat szczęścia CDA cały film PL
Obrazy bez autora CDA cały film PL
Nasz Czas CDA cały film PL
Jak być dobrą żoną CDA cały film PL
365 dni CDA cały film PL
Pitbull. Ostatni pies CDA cały film PL
Richard Jewell (2020) CDA online cały film PL
Sokół z masłem orzechowym 2020 CDA cały film PL
1917 (2020) CDA cały film PL online

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website