Tam gdzieś musi być niebo CDA cały film PL

Tam gdzieś musi być niebo CDA cały film PL

Dec. 04, 2019France97 Min.PG
Twoja Ocena: 0
0 0 votes
what going on?

Opis

Tam gdzieś musi być niebo cały film.

Pojęcie kina palestyńskiego dla wielu krytyków filmowych nadal jest zagadką — jako jedno z nielicznych kin narodowych pozbawione jest ono państwowości i ustalonych granic. Dlatego też tworzenie filmów palestyńskich rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Być może należałoby rozważyć, jak to jest, że naród bezpaństwowy tworzy kino narodowe — a kiedy już to robi, jakie jest to kino narodowe?

Edward Said twierdził, iż „cała historia walki palestyńskiej polega na tym, aby zostać dostrzeżonym” —  kino palestyńskie pozostaje niezwykle charakterystyczne ze względu na fakt, iż powstaje w warunkach wewnętrznego wygnania w okupowanej Palestynie albo w wyniku emigracji do innych krajów. Jego rozwój związany jest nie tylko z oporem wobec polityki Izraela, ale także dążeniem do uznania Państwa Palestyny ​​przez aktorów międzynarodowych. Poprzez kino palestyńskie niewidzialne staje się widoczne.

Tam gdzieś musi być niebo cda.

Główny bohater filmu, w którego rolę wciela się sam reżyser, przestaje się czuć komfortowo w rodzinnym Nazarecie. Niewinne scysje z sąsiadem, niepokojące akty wandalizmu i narastająca agresja sprawiają, że dojrzewa w nim myśl o wyjeździe. Nowego życia i alternatywy dla swojej ojczyzny szuka najpierw w Paryżu, później w Nowym Jorku. Nie jest to jednak łatwe, gdyż myśli o Palestynie prześladują go niemal na każdym kroku, a kusząca wizja świeżego startu zamienia się w komedię pomyłek. Podobną, jaką dla bohatera jest filmowy biznes, który przez Suleimana został tu sportretowany w groteskowy sposób.

Zmęczony filmowiec reagujący na wszystko, co go spotyka, jedynie mimiką twarzy, niczym dawne gwiazdy kina niemego mierzy się z otaczającym go światem. Szczególnie blisko mu do Bustera Keatona, który z pozornie niewzruszoną miną spadał z wysokości i zderzał się z autami. Suleiman w milczeniu zderza się z agresywną młodzieżą na ulicy, przeżywa lotnicze turbulencje i niepokojące zachowania przypadkowego pasażera metra.

Tam gdzieś musi być niebo online.

Jednocześnie bohater patrzy na świat okiem reżysera. Jest wiecznym obserwatorem. Kiedy siada w paryskiej kawiarni nie może oderwać wzroku od pięknych kobiet, wędrujących w konwencji teledysku; gdy przemierza krajobraz Izraela, pejzaże zamieniają się w malarskie płótna. Całość stanowi tak naprawdę zbiór miniatur i skeczy opartych na stylistycznej prostocie oraz humorze podszytym delikatną nutą ironii i gorzkiej refleksji.

obsada

Gael García Bernal
 
Ali Suliman
 
Grégoire Colin
 
Elia Suleiman
Tam gdzieś musi być niebo CDA cały film PL
Tam gdzieś musi być niebo CDA cały film PL
Tam gdzieś musi być niebo CDA cały film PL
Tytuł Oryginalny It Must Be Heaven
IMDb Rating 7.1 1,669 votes
TMDb Rating 6.3 39 votes

Director

Obsada

Stephen McHattie isTarot Reader
Tarot Reader
Kwasi Songui isNew York Taxi Driver
New York Taxi Driver
Grégoire Colin isman in the metro
man in the metro
Holden Wong isPoliceman 6
Policeman 6
Alain Dahan isimmigration officer
immigration officer
Vincent Maraval isProducer in Paris
Producer in Paris
Udostępnienia0

Podobne Filmy

Poczujcie rytm CDA cały film PL
Kler CDA cały film PL
Podatek od miłości CDA cały film PL
Jak być dobrą żoną CDA cały film PL
Zawód: kobieciarz CDA cały film PL
Pitbull. Ostatni pies CDA cały film PL
Zabawa, zabawa CDA cały film PL
Pech to nie grzech CDA cały film PL
The Kissing Booth CDA cały film PL
Zdrajca CDA cały film PL
Kobiety mafii CDA cały film PL
Boże Ciało CDA cały film PL

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website